យុវនារីសិស្សថ្នាក់ទី១២វិទ្យាល័យម្នាក់ បានប្តឹងលោកអធិការស្រុកម្នាក់ថាបានចាប់រំលោភ នាង រឿងនេះលោកស្នងការខេត្តកំពុងឈឺក្បាល
ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង៖ ប្រភពច្បាស់ការមួយចេញពីមន្ទីរកិច្ចការនារីខេត្ត បានអោយដឹងនៅរសៀ លថ្ងៃទី២០ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០១៥ យុវនារីជាសិស្សរៀនថ្នាក់ទី១២ នៃវិទ្យាល័យមួយ និង អាណាព្យាបាលបានមកដាក់ពាក្យបណ្តឹងសុំអោយមន្ទីរកិច្ចការនារីខេត្តជួយអន្តរាគមន៍ ដោយបានប្តឹងចោទប្រកាន់ថា៖ លោកសក្តិ៤ ជាអធិការនគរបាលស្រុកម្នាក់ បានភ្ជុងកាំភ្លើងចាប់រំលោភរូបនាងកាលពីថ្ងៃទី១១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០១៥។
ប៉ុន្តែករណីនេះត្រូវបានគេដឹងថាយុវនារីនោះនិងលោកអធិការនគរបាលស្រុករូបនោះ មានទាក់ ទំនងស្រឡាញ់គ្នាជាង១ខែមកហើយ និងទើបតែនាងបានមកដាក់ពាក្យប្តឹង ដែលជុំវិញរឿងនេះត្រូវបានគេថា ជារឿងត្រូវរ៉ូវគ្នាមិនមែនជាការចាប់រំលោភ។
នៅល្ងាចថ្ងៃទី២០ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០១៥ នេះដែល លោកស្នងការនគរបាលខេត្ត កំពង់ឆ្នាំងក៍បានអោយក្រុមអ្នកកាសែតយើងដឹងថា៖ លោកក៍បានទទួល បណ្តឹងនេះ ហើយ ដែរដែលលោក ក៍កំពុងអោយសមត្ថកិច្ចជំនាញហៅនារីរងគ្រោះ និងលោកអធិការ ស្រុកដែលមានប្រពន្ធមានកូននៅក្នុងក្រុងកំពង់ឆ្នាំងទៅហើយនោះ និងដែលបានរងការ ចោទ ប្រកា ន់ពីនារីជាយុវសិស្សខាងលើ មកធ្វើការសាកសួរ ជុំវិញរឿងនេះពុំទាន់ ទទួលលទ្ធផលច្បាស់លាស់នៅឡើយទេ។
ដោយឡែកលោកអធិការស្រុកដែលរងការចោទប្រកាន់ខាងលើនេះ បាននិយាយ អោយក្រុមអ្នកកាសែតយើងដឹងនៅព្រឹកថ្ងៃទី២១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០១៥ នេះថា៖ រូបលោក និងនារីខាងលើនេះបានស្រឡាញ់គ្នាជាង១ខែហើយ និងបានរួមដំណេកជាមួយគ្នានៅ ក្នុងផ្ទះសំណាក់ចំនួន៣ដង។ ហើយនៅរៀងរាល់ថ្ងៃពេលចេញពីរៀន នាងតែមក សម្រាក លេងពេលថ្ងៃៗក្នុងបន្ទប់ដេករបស់លោកនៅក្នុងអធិការដ្ឋាននគរបាលស្រុកមិនសូវខានឡើយ និងធ្លាប់បានដើរស៊ីផឹកហូបចុកជាច្រើនដង ដែលមានកូនចៅរបស់លោកជា ច្រើន នាក់បានដឹងរឿងនេះ។ ដូច្នេះករណីនេះលោកមិនបានចាប់រំលោភនាងដូចការ ប្តឹងចោទ ប្រកាន់នោះឡើយ។ ចំណែកប្រពន្ធកូនលោកនៅក្នុងក្រុងកំពង់ឆ្នាំងមិនត្រូវរ៉ូវគ្នាយូរឆ្នាំមក ហើយហេតុនេះទើបលោកមានក្រៅបែបនេះ។
លោកអធិការដែលបានរងការប្តឹងចោទប្រកាន់ក្នុងរឿងខាងលើ ត្រូវបានលោកស្នង ការនគរបាលខេត្ត ដកមកឈរជើងនៅក្នុងស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្ត ដើម្បីស្រាវជ្រាវ និងដោះស្រាយរឿងនេះ និងត្រៀមប្រកាសអោយលោកអធិការរងនគរបាលស្រុកម្នាក់ ទទួលការងារជំនួស ក្នុងពេលឆាប់នេះ៕ រិទ្ធិ ជ័យ